Místa v Alagaësii

23. června 2009 v 11:53 | Aranel van de´ Corvin
Alagaësie
Alagaësie: Dračí země, domov Eragona. Alagaësie je kontinent plný hor, jezer, lesů a pouští. Alagaësie byla "Dračí země ", dokud Gabatorix nevyhubil všechny draky... až na jednoho. Alagaësie je domov pěti civilizací: Království, Vardenů, Elfů, Trpaslíků a Surdy. Alagaësie je obklopena sedmi ostrovy. Vroengard byl ten nejdůležitější, protože na něm sídlili Dračí jezdci. Alagaësie neustále upadá, protože se v ní bojuje o to, kdo bude kontrolovat další generaci Jezdců.

Dračí hory
Dračí hory jsou pohoří, které pokrývá celý severovýchodní cíp země. Je to velmi divoká a nebezpečná oblast. Galbatorix zde kdysi přišel o půlku své armády.

Carvahall
Carvahall je vesnice v Dračích horách. Je to domov Eragona, také Broma, Gera, Rorana a jiných postav. Vesnice je plná rozdílných obchůdků od řeznictví po kovárnu. Carvahallem ročně prochází mnoho lovců a obchodníků a přínáší mu tak menší slávu a bohatství. Carvahall je jedna z mála osad, která díky své poloze nebyla napadena urgaly.

Údolí Palancar
Údolí na severu Alagaësie. protíná ho řeka Anora . Bízko něj se nachází pouze Carvahall a Therinsford. Nikdo kromě lovců a pocestných přez něj neprochází.
Utgard
Hora, na níž stojí polorozpadlá pevost, nazývaná Edoc'sil, Nedobytná. Tam se také utkal Galbatorix s vůdcem Jezdců, Vraelem, kde ho porazil. Od té doby se tomuto místu říká také Ristvak'baen, místo velkého zármutku.

Therinsford
Therinsford je o trochu větší městečko než Carvahall. Leží při řece Anoře, dostanete se do něj přes most. Vnější okraje jsou lemovány pásem farem a usedlostí. Původně zde začal Roran pracovat ve mlýnu.

Yazuak
Yazuak je malá vesnice na břehu řeky Ninor. Mětečko bylo zničeno bandou urgalů, kteří vyvraždili všechny lidi a zvířata, protože král podezíral její obyvatele, že pomáhají odbojové skupině Vardenů.

Daret
Daret se nachází také u Ninoru. Městečko je plně chráněno lučišníky a zbojníky, kteří zastaví každého příchozího a "uvítají" ho.. Město je často napadáno urgaly a bandity, proto se zde každý učí odmala se bránit a bojovat.

Teirm
Teirm je krásné město na břehu oceánu. Je hlavním obchodním přístavem Království. Jeho občané byli donuceni čelit útokům pirátů a urgalů. V důsledku toho bylo město po jednom z těchto útoků přestavěno na kamenné se silnou zdí sto stop vysokou a třicet stop širokou a s gigantickou citadelou, z níž vystupuje maják, jehož světlo může člověk vidět ze vzdálenosti několika mil. Vladařem Teirmu je Risthart.

Dras-Leona
Helgrind je jedním z nejneobvyklejších útvarů v Alagaësii. Obrovská holá hora rozeklaného černého kamene zdvíhající se z rozhlehlé planiny, která naháněla strach a úctu zároveň. Základ strašlivého vyznání zahrnujícího obětování částí lidského těla take slouží jako tajná pevnoct pro královy služebníky.

Helgrind
Helgrind je jedním z nejneobvyklejších útvarů v Alagaësii. Obrovská holá hora rozeklaného černého kamene zdvíhající se z rozhlehlé planiny, která naháněla strach a úctu zároveň. Základ strašlivého vyznání zahrnujícího obětování částí lidského těla take slouží jako tajná pevnoct pro královy služebníky.

Gil'ead
Gil'ead slouží Království ke dvěma účelům. Jednak jako rybářské a lovecké centrum, kde si mohou lovci doplnit zásoby a prodat kůže a maso než se vrátí do divočiny, a pak jako strážní město a cvičiště pro královy vojáky. Gil'ead byl vybrán pro tuto funkci díky své poloze blízko lesa Du Weldenvarden, domova králových nepřátel, elfů žijících mezi stormy. Zde byli Eragon a Arya uvězněni a vysvobozeni Murtaghem a Safirou.

Řeka Ramr
Řeka Ramr je obrovská silná řeka protékající středem Alagaësie. Řeka samotná má v některých místech až 50 mil, na některých jen půl míle.

Poušť Hadarak
Hranice Království prochází pouští Hadarak, která vyplňuje srdce Alagaësie. Bez dračích jezdců je téměř nemožné udržet si vládu nad obrovským zpustlým územím. Poušť je jednou z věcí, které brání králi v expanzích a podmaňování si celé východní Alagaësie. Poušť Hadarak je také dávným domovem draků.

Beorské hory
Beorské hory jsou nejvyšší pohoří Alagaësie. Jsou vysoké kolem deseti mil, tak vysoké, že když se k nim blížíte, vrcholy se vám ztrácejí z dohledu a vše, co vidíte je obrovská masa ledu a sněhu s malým pásmem stromů na úpatí. Žijí zde trpaslíci, kteří věří, že zde byli stvořeni z žuly svým bohem Helzvogem.

FarthenDur
Farthen Dur byl objeven prvním králem trpaslíků, Korganem, když kopal tunely na cestě za zlatem. Farthen Dur je tak vysoký a rozlehlý, jako jakýkoliv jiný vrchol Beorských hor, a celý dutý. Uprostřed Farthen Duru vybudovali trpaslíci jejich největší město, Tronjheim, Obří Helmici. Tronjheim je kolem míle vysoký kužel vytesaný z nejčistšího bílého mramoru.

Tarnag
Tarnag je trpasličí město v Beorských horách. Trpaslíci převořili hory na obytná místa, terasy a farmy. Eragon se zde zastavil na cestě do Ellesméry. Zde byl poučen o trpasličím náboženství. Nebyl zde ale nijak zvlášť klany uvítán. Nakonec město opuštěl ve spěchu.

Du Weldenvarden
Strážný les, obrovský zalesněný pás země, kde mají svoje sídlo elfové, půvabný lid, jejichž hlavním sídlem je město Ellesméra. Du Weldenvarden není původním domovem elfů, jejich pravlastí je oblast zvaná Alalea, jen oni sami vědí, kde leží.

Ellesméra
Žádné město v celé Alagaësii není jako překrásné hlavní město elfů. Místo toho, aby elfové vybudovali něco v Du Weldenvarden, tak své město vbudovali přímo do něj. Vytvarovali les do požadovaných podob pomocí magického zpěvu. Ellesméra je velmi bohatě zdobena různými uměleckými předměty. Elfové tráví život, tím, že dělají to co je baví. Eragon a Safira zde byli cvičeni posledním Jezdcem Orimisem a jeho drakem Glaedrem. Během pobytu v Ellesméře se Eragon také zúčastnil Agaetí Blödhren, oslavy pokrevní přísahy. Při té se změnil skoro na elfa a byly mu odstraněny všechny zranění.

Aberon
Hlavní město Surdy. Nasuada a Vardenové zde strávili mnoho měsíců pod ochranou krále Orrina, ale Eragon se tu se Safirou a Orikem zastavili jen při cestě na Hořící pláně.

Hořící pláně
Hořící pláně jsou pruh vyprahlé země na severovýchodě Surdy. Zde byla první bitva mezi Galbatorixem, Vardeny a Surdou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama